MerixGames

1 lutego 2016

/ people & events

Dev College #5: React

Anita Soczka

Warsztaty Dev College powracają w nowym roku! W sobotę 30 stycznia 2016 odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie z cyklu Dev College. Do roli nauczycieli powrócili Mikołaj i Mateusz, którzy rozpoczęli naszą przygodę z warsztatami. Sesja w trakcie, postanowiliśmy więc podkasać rękawy, podszkolić się w temacie biblioteki React i pokazać Wam jak wykorzystać jej potencjał w połączeniu z Reduxem. Na ostatnim Dev College udało nam się wspólnymi siłami stworzyć prostą, w pełni funkcjonalną aplikację.

Organizując wspólnie z AKAI kolejne warsztaty Dev College, za każdym razem staramy się sprostać wymaganiom naszych uczestników i wyjść im naprzeciw. Idąc za waszymi podpowiedziami, tym razem postanowiliśmy zorganizować szkolenie w sobotę. Dzięki temu w naszym biurze mogły pojawić się osoby, które ze względu na pracę czy studnia (lub jedno i drugie) nie mogły zrobić tego wcześniej.

Spotkanie ponownie poprowadził duet Mikołaj i Mateusz, którzy zainaugurowali cały cykl, występując w roli prowadzących na pierwszych warsztatach Dev College, jakie kiedykolwiek zorganizowaliśmy. Wtedy chłopacy zajęli się tematem protokołu Web Sockets, tym razem przedmiotem workshopów była biblioteka React.

Dev College #5: React

Po krótkim wstępie teoretycznym wprowadzającym do technologii, w którym Mateusz poruszył temat React'a i Redux'a, uczestnicy przystąpili do działania. Projektor przez kilka godzin wyświetlał ścianę kodu, a w biurze słychać było stukot klawiatur. Celem warsztatów było przygotowanie aplikacji w oparciu o wcześniej wspomniane technologie. Naszym zadaniem było więc stworzenie prostej aplikacji typu "chat" z wykorzystaniem technologii Web Sockets. 

Całość spotkania podzielona została na 8 kroków - zajęliśmy się m.in. komponentami React'a, połączeniem bazy w React'cie do Redux'a, modułami "react-router" i "redux-thunk" oraz komunikacją z backendem przy pomocy Web Sockets.

Budowa aplikacji z wykorzystaniem biblioteki React

Jak zwykle na Dev College nie mogło zabraknąć czegoś pożywnego (czyli pizzy) i okazji do networkingu. Bo przecież nawet najbardziej zatwardziały programista musi czasem odejść od kompa i posilić ciało i umysł :) Przerwę wykorzystaliśmy na rozmowy o samej technologii i projektach jakie realizujemy w Merixstudio. Kod jednak kusił i wołał - po przerwie powróciliśmy więc do pracy nad aplikacją. 

Dev College #5: React

Mamy nadzieję, że z warsztatów wyszliście równie zadowoleni jak my. Będziemy też was wypatrywać na kolejnym Dev College, o którym informacje pojawią się już niebawem. Bądźcie czujni i obserwujcie naszego Facebooka oraz stronę internetową. Informacje na temat najnowszych wydarzeń cyklu pojawiają się także na Meetup.com.

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.