MerixGames

15 czerwca 2016

/ design & content

Jak znaleźć odpowiedni remote team dla Twojego startupu

Anita Soczka

W branży IT i software developmentu znajdziemy mnóstwo okropnych, budzących lęk opowieści o outsourcingu. Wystarczy porozmawiać z jakimś PM'em związanym z tą branżą lub właścicielem starupa. Przynajmniej 1 na 5 odpowie, że natknął się na nieodpowiedni team i zawiódł się okropnie. Z drugiej strony jednak, szereg nowoczesnych starupów wyciągnęło owocne korzyści z outsourcingu, zyskując przewagę nad konkurencją i napędzając tym sposobem swój rozwój.

Żeby osiągnąć sukces i skorzystać z dobrodziejstw jakie daje zatrudnienie digital teamu, właściciel startupu musi wybrać odpowiedni zespół. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – zbadać rynek. Zanim do tego przystąpisz i wybierzesz zespół, z którym nawiążesz współpracę zadaj sobie kilka pytań, które podpowiedzą czy Twój startup potrzebuje outsourcingu.

Wybierz właściwy digital team dla Twojego startupu

Na świecie funkcjonuje mnóstwo firm świadczących usługi developerskie. Jeżeli już wiesz czego szukasz, skup się na weryfikacji interesujących się usługodawców. Sprawdź recenzje, opinie oraz przeanalizuj co dany software house może zaoferować Twojemu startupowi.

Na co warto zwrócić uwagę na tym etapie:

  • Czy software house posiada jakiekolwiek oceny i recenzje? Mogą one przybrać postać testimoniali od klientów, case studies, komentarzy czy rankingów. Najlepiej jeżeli są to zweryfikowane, oficjalne opinie.
  • Czy i jaką wartość dodaną otrzyma Twój startup dzięki współpracy z tym konkretnym zespołem?
  • Czy masz możliwość bezpośredniego kontaktu z developerami zaangażowanymi w projekt?

 Sprawdź developerów

Kolejnym krokiem w wyborze odpowiedniego software house'u dla Twojego startupu jest przyjrzenie się developerom, którzy prawdopodobnie będą pracować przy Twoim projekcie oraz zrealizowanym wcześniej projektom. O ile to możliwe, sprawdź profil i doświadczenie developerów. Nie bój się zapytać o to bezpośrednio. Zwróć uwagę na umiejętności, zajmomość konkretnych technologii, a także skille komunikacyjne.

Rozpoczęcie projektu

Żeby ułatwić początek współpracy i pierwsze etapy developmentu, wspólnie oszacujcie dokładnie cały projekt i poszczególne sprinty. Nie zapominajcie o ułożeniu harmonogramu, deadline'ach jego realizacji oraz określeniu rezultatów. Warto też od razu przypisać konkretne role odpowiednim członkom zespołu. Upewnij się także czy zespół jest wystarczający dla projektu i czy jego członkowie posiadają odpowiednie umiejętności.

Nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego partnera dla starupu. Jednak najczęściej zatrudnienie digital teamu jest skuteczną alternatywą dla kosztownego budowania własnego zespołu. Oczywiście istnieje wiele firm outsourcingowych, które nie sprostają standardom i które zawiodą. Jednak na rynku funkcjonuje mnóstwo zespołów, które napędzą rozwój Twojego startupa. 

Myślisz o realizacji projektu?

Skontaktuj się z nami. Przygotujemy wycenę, opowiemy o szczegółach i procesie wdrożenia.

Napisz do nas

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.