MerixGames

31 maja 2016

/ people & events

Majowy przypływ endorfin w Merixstudio - podsumowanie miesiaca

Aleksandra Przybylska

Maj był miesiącem, w którym wiele się działo - nie wpłynęły na to nawet dwa długie weekendy. Ewidentnie pogoda dobrze wpłynęła na nasz zespół - nagle stało się jeszcze weselej i zabawniej w naszym biurze. Niezmienny jednak pozostał poziom zaangażowania w projekty - jak zawsze dawaliśmy z siebie 100%! Sprawdźcie sami, co dzieje się w naszym biurze, gdy słońce dostarcza nam dodatkową dawkę endorfin.

10 rzeczy, które wpłynęły w maju na nasz poziom endorfin

 1. Hefajstos - bóg ognia, kowali i cudzego jedzenia

  Każdy wie, że na endorfiny wpływ mają zwierzęta - jestem w stanie kłócić się z każdym, kto myśli inaczej! Jeżeli śledzicie na bieżąco naszego Facebooka, Instagrama czy czytacie chociaż comiesięczne podsumowania, to wiecie, że Merixstudio ma wielu futrzastych przyjaciół, który raz na jakiś czas odwiedzają nasze skromne progi. W tym miesiącu wpadł do nas Hefajstos - przyznam się, że jego wizyty wyczekiwałam najbardziej (nie ma lepszej rasy od jamników!:)). Odwiedził on nas tego dnia, którego podniesienie morali w firmie było najbardziej potrzebne, czyli 27 maja. Ci z nas, którym nie dane było cieszyć się długim weekendem, mieli więc nagrodę pocieszenia - widok psich oczu wpatrujących się w nich jak przygotowują sobie jedzenie w kuchni. W przerwach od moralnego wspierania nas w trakcie lunchu Hefajstos zajmował się przede wszystkich wygrzewaniu na słońcu i kontrolowaniu na balkonie tego, co dzieje się na Wildzie - czy istnieje bardziej sielankowy obrazek?
 2. Szczęście najlepiej smakuje, jak ma formę trójkąta

  Jeżeli ktoś powie ci, że nie odczuwa szczęścia po zjedzeniu gorącej pizzy i napiciu się zimnego piwa dobrej jakości, to znak, że warto rozważyć wykluczenie takiej osoby ze swojego kręgu znajomych. Nikt przecież nie zasługuje na to, żeby być tak okrutnie okłamywanym! Kolejną rzeczą, która może wydawać się wam znajoma, jest Pizza Party w Merixstudio, czyli jedna z naszych ulubionych biurowyh imprez. W tym miesiącu zasiedliśmy więc do prawie 50 placków i oddaliśmy się radości, jaką może dać tylko tłuste, serowe jedzenie. Jak widać na zdjęciu, entuzjazm był nie do pochamowania.
 3. Czy ciemno, czy jasno, stylówka musi być

  Daleko nam wprawdzie do blogerek modowych, jednakże #GeekShirtFriday potrafi nam poprawić nastrój. W tym przypadku jedyne co musieliśmy zrobić, to zapomnieć na chwilkę o ostatnich (niekoniecznie dobrych) filmach Burtona i skupić się na tym, że koszulka Luizy świeci w ciemności! Tak przynajmniej twierdzi nasza Team Liderka Działu QA - nie było nam dane sprawdzić, czy mówiła prawdę, ale wierzymy jej na słowo.
 4. Kulinarne podróże Kamila i Piotrka

  Tutaj największa dawkę endorfin otrzymali Piotrek i Kamil, którzy jako prawdziwi miłośnicy jedzenia mieli okazję wybrać się do Berlina, czyli miasta wypełnionego dobrymi miejscówkami kulinarnymi. Ich głównym celem było spotkanie z jednym z naszym Klientów, ale doskonale wiemy, że to możliwość zjedzenia czegoś pysznego wzbudzała w nich największa ekscytację. Nam sporo radości przyniosło przesłane zdjęcie - poziom skupienia w pozowaniu jest godny Instagrama! :)
 5. Każdy zasługuje na na odrobinę rozrywki

  W tym miesiącu zagraniczne wycieczki nie ograniczyły się tylko do spotkań z klientem w niemieckiej stolicy. Maciek, nasz Business Developer, wyjechał na urlop do Argentyny (czego oczywiście wcale mu nie zazdrościmy...). Postanowił on wziąć ze sobą jednego z kolegów Jadzi, największej fanki Minionów w naszym biurze. Po przeszukiwaniu wszystkich pięter naszej kamienicy (i rozwieszeniu plakatów!) Jadzia w końcu dowiedziała się, gdzie zapodział się jej żółty przyjaciel - razem z Maćkiem i jego znajomymi zwiedzał Rzym! Maciek, następnym razem w ramach psikusa zabierz kogoś z nas w tajemnicy - myślę, że nikt się nie będzie na to gniewał. ;)
 6. Drukarki jako wzmacniacz koleżeńskich więzów

  Testem naszego endorfinowego miesiaca był moment, który zna każdy pracownik biurowy- drukarka, która ze znanych tylko sobie powodów nie chce działać. Pojawiają się wtedy tajemnicze informacje o zaciętym papierze, który tak naprawdę nie jest zacięty lub zwyczajne niereagowanie na jakiekolwiek komendy, prośby i błagania. Anita i Maciek wspólnie walczyli z tym klasycznym biurowym problemem, a największa radochę miałam ja, robiąc im przy tym zdjęcia! ;)
 7. Zakładaj kapcie i do roboty!

   

  Happy family or just making fun of stereotypes? We will never know! #office #funwork #officelife #softwarehouse #poznan

  Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @merixstudio 11 Maj, 2016 o 1:52 PDT

  Czasami siedzenie 8 godzin przy biurku może dać się we znaki - chce się zrobić wszystko, byleby tylko przez parę minut nie wpatrywać się w monitora. Odwrotny problem może mieć jednak Krzysiek, który całe dnie spędza na nogach naprawiając nasze sprzęty czy załatwiając niecierpiące zwłoki sprawy. Idealnym rozwiązaniem była ziemia, która rozsypała się z doniczki stojącej w pokoju Sales - Anita mogła na chwilę odejść od biurka, a Krzysztof zaś zapozował z piwem, jakie zostało nam po wcześniejszym Pizza Day. Jak widać, stereotypy istnieją w naszym biurze tylko w formie żartów (i ucieczki od tasków).
 8. Nowi pracownicy = nowe pokłady energii w biurze

  Kto nie lubi, kiedy do firmy dołączają nowi pracownicy i wprowadzają świeże spojrzenie na naszą pracę? Na pewno nikt w naszym zespole. Przez ostatnie miesiące powiększył się więc między innymi Team Frontendowy, Backendowy, Salesowy czy Designu. Całe szczęście, że aklimatyzacja dzięki firmowym imprezom i wspólnemu jedzeniu pizzy nie jest dla nikogo problemem. Jedynie rachunki za takie rozrywki stają się z każdą integracją coraz wyższe, ale kto by się tam o to martwił. ;) Witamy na pokładzie!
 9. Słuchaj się matki - przestań wiecznie grać i narysuj coś ładnego dla kolegów!

  Pewnie słyszeliście już o Kopanito, czyli naszej piłkarskiej grze. Ostatnio dostaliśmy przemiłą niespodziankę od jednego z fanów - okazało się, że zorganizował on na Steamie konkurs na najlepszy rysunek o tematyce naszej kopanki! Musimy przyznać, że pojawiła się tam wiele ciekawych dzieł, lecz najbardziej do gusty przypadło nam właśnie to, które wylądowało na naszym Instagramie!
 10. Dołącz do nas!

  Chcesz dołączyć do naszego zespołu i być w Teamie z Luiza, Tomkiem oraz Dorotą? Aktualnie poszukujemy Specjalisty QA który:
  • ma minimum roczne doświadczenie w przeprowadzaniu testów manualnych lub automatycznych;
  • posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym,
  • zna HTML/CSS na podstawowym poziomie,
  • zna  Adobe Photoshop CC na podstawowym poziomie,
  • ma doświadczenie w pracy z systemami CMS,
  • mile widziana jest znajomość metodyki BDD.

  Brzmi jak praca prost stworzona dla ciebie? Odezwij się do nas!

Tak wyglądał nasz miesiąc - było wesoło, psio i tłusto. Co przyniesie czerwiec? Dowiecie sie za 30 dni (chyba, że będziecie śledzić nasze poczynania w social mediach)!

See ya later gif

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.