MerixStudio

Automaton

Portal o tematyce
Gier komputerowych

przewiń dalej

Wyzwanie
projektu

Kiedy w listopadzie 2013 roku skontaktowała się z nami japońska firma Active Gaming Media, zajmująca się promocją i lokalizacją gier komputerowych, chcąc powierzyć nam zadanie wykonania portalu z informacjami dotyczącymi świata gier, wiedzieliśmy, że będzie to wymagające wyzwanie. Do wymagań należało, m.in.: stworzenie nowoczesnego, atrakcyjnego wyglądu, obsługa dwóch języków (japoński i angielski), zaawansowany, dostosowany do potrzeb system CMS, przygotowanie logotypu i koncepcji brandingu, optymalizacja pod urządzenia mobilne i wiele innych. Po blisko 4 miesiącach pracy powstał wspaniały projekt, który przedstawiamy poniżej.

Analiza
wymagań i oczekiwań

Prototyp
portalu i specyfikacja

Po przeprowadzonej analizie przyszła pora na przygotowanie makiety serwisu, czyli szkicu interfejsu użytkownika, odzwierciedlającego proponowaną architekturę informacji. Makieta została przygotowana także dla widoków responsywnych.

Projektowanie
graficzne - podstrony

Bazując na przygotowanej makiecie oraz specyfikacji technicznej, przygotowaliśmy projekty graficzne kluczowych podstron serwisu, stawiając na przejrzystość i użyteczność.

  • Screenshot
  • Screenshot
  • Screenshot
  • Screenshot

Optymalizacja
pod urządzenia mobilne

Wybór
technologii

Dysponując przygotowaną wcześniej specyfikacją techniczną i będąc na finiszu fazy projektowania graficznego, nadszedł czas na wybór technologii odpowiedniej do przygotowania wydajnego i funkcjonalnego systemu CMS, spełniającego oczekiwania klienta.

Statystyki
projektu

Wykorzystane
technologie

Co dalej?

To nie koniec naszej współpracy z Active Gaming Media. Projekt Automaton na pewno będzie rozwijany o szereg nowych funkcjonalności, które Klient planuje dodać, natomiast obecnie trwają pracę nad innym projektem, równie ciekawym i stanowiącym jeszcze większe wyzwanie...