MerixGames

Zamknij

Previous

Next

Walibi Quiz

  • HTML5
  • JavaScript
  • Node.js
  • Web Sockets
  • WebGL
  • Django
Wspólnie z Belgijską spółką C-NUI przygotowaliśmy aplikację-quiz dla europejskiej sieci parków rozrywki Walibi.

Jaka jest największa zmora wesołych miasteczek? Kolejki ciągnące się kilometrami. Kto z nas w nich się nie wynudził?

Belgijski park rozrywki, chcąc budować pozytywny costumer experience, postanowił zbudować grę do zabicia nudy oraz nagradza najlepszych graczy przyspieszonym dostępem do atrakcji. Klienci parku, stojąc w kolejce, mogą wziąć udział w interaktywnym quizie, który nie tylko umila czas, ale pozwala "przeskoczyć kolejkę".

Gra toczy się na wielkich ekranach rozmieszonych na terenie parku, ale same pytania quizu widoczne są także z poziomu telefonu komórkowego. Ekrany znajdują się przy trzech wybranych atrakcjach w parku, przy czym do gry dołączyć może się wielu graczy. Do rozpoczęcia gry wystarczy zainstalowanie aplikacji parku i wpisanie kodu PIN widocznego na ekranie, który jest generowany dynamicznie dla każdej gry.

Aplikacja wykorzytuje technologię Websockets w oparciu o architekturę klient-serwer, w której wykorzystaliśmy technologię Node.js. Do aplikacji powstał również system generowania pytań napisany w Django. W związku z wykorzystaniem szablonów do pytań i baz danych aplikacja może wygenerować nieograniczoną liczbę zagadnień.

Odwiedź stronę

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.